מאזני צדק על רקע בית המשפט פטיש עץ של שופט עורך דין קורא בחוק עמוד בטון - סמל ליציבות וצדק של בית המשפט
עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל

כאשר אדם מצוי במשבר כלכלי, בו חובותיו גבוהים וגדולים ואין באפשרותו לשלמם ואף רחוק מכך, לעיתים אף ננקטים כנגדו הליכים רבים לרבות באמצעות לשכת ההוצאה לפועל או בתי המשפט, לא אחת מדובר בהסתבכות כלכלית, אשר יש לה השלכות קשות על חייו של האדם לא רק במישור הכלכלי אלא אף במישורים נוספים לרבות המישור המשפחתי, הבריאותי והתעסוקתי.

לעיתים, המוצא היחידי במקרים של משבר כלכלי כזה הוא הכרזה על פשיטת רגל, שכן בפנייה להליך של פשיטת רגל, ככלל ההליכים כנגד החייב נפסקים, הוא מתנהל מול כונס הנכסים הרשמי ובית המשפט המחוזי, בפועל יקבע לחייב צו תשלומים חודשי אותו ישלם ישירות לכונס הנכסים הרשמי (בד"כ המדובר על סכום של מאות שקלים בודדים) במקרים רבים, התמודדות עם ההשלכות של הכרזה על פשיטת רגל תהיה עדיפה על פני התמודדות עם הלשכה להוצאה לפועל ועם כל הנושים להם הנידון חייב כספים.

בכל הנוגע לתהליכי פשיטת רגל והגשת תביעות משפטיות כנגד החייב יש השלכה אדירה על זמן ואופן פנייתו של החייב להליך פשיטת הרגל. עורך דין פשיטת רגל הינו המלווה הטוב ביותר לחייב שנקלע לתביעות, לתיקי הוצאה לפועל ולחובות כספיים רבים וזאת משום שיש ביכולתו של עורך דין פשיטת רגל ללוות את התהליך על הצד הטוב ביותר תוך ייעול זמנים וסיוע לחייב להתמודד באופן שימזער את הנזקים ברמה המקסימלית ויסייע לחייב לחזור לשגרת חיים תקינה ורגועה ככל הניתן.

בפועל,  ככלל כניסה להליך של פשיטת רגל פירושה הפסקת ההליכים המתנהלים כנגד החייב, כאשר החייב משלם צו תשלומים חודשי ישירות לכונס הנכסים הרשמי (כאשר החייב מפסיק לשלם את התשלומים אותם הוא משלם לנושיו לרבות באמצעות הוצאה לפועל למעט במקרים חריגים כמו מזונות).

בבוחנו את הבקשה להכרזה על אדם כפושט רגל בית המשפט יבחן את תום ליבו של המבקש, כאשר לתום הלב ישנו משקל מכריע האם בסופו של דבר יכריז בית המשפט על אדם פושט רגל או לא, חייב שפעל בחוסר תום לב (ניסה להונות את נושיו, עבר עבירות פליליות ובכך יצר חובות וכו' בית המשפט יטה שלא להכריז עליו כפושט רגל).

הליך פשיטת רגל הינו ארוך, מורכב ומצריך ידע רב, שכן ישנם הליכים רבים לרבות אספות נושים, הגשת תביעות חוב, חקירות בכנ"ר וחובות תשלומים ודיווח.

מטרת פשיטת הרגל

עורך דין פשיטת רגל מטרת פשיטת הרגל הינה לקבל בסוף התהליך מבית המשפט הכרזה על הפטר שפירושו מחיקת חובותיו של החייב לחלוטין (בד"כ הפטר מתקבל לאחר מספר שנים של תשלום צו התשלומים).

בכוחה של פשיטת רגל להביא לביטול חובות במאות אלפי ₪ ואף במיליוני ₪ ועבור חייבים רבים המדובר בקרש הצלה המאפשר להם הן לנהל שגרת חיים תקינה וסבירה במהלך ההליך עצמו ובסופו של יום לקבל הפטר מחובותיהם.

עורך דין פשיטת רגל, יגיש לבית המשפט ולכונס הנכסים בקשות מתאימות, בן יעמוד על תום ליבו של החייב, על מצבו הרפואי, הכלכלי, המשפחתי וכו' וכן יפרט את הדרך בה הצטברו לחייב חובותיו ומהן הסיבות שהביאו את החייב למצב בו הוא פונה להליך פשיטת הרגל, כאשר ישנה חשיבות רבה שעו"ד פשיטת רגל יבצע עבורכם את ההליך בצורה תקינה, בהתאם לדרישות החוק ולפרקטיקה המקובלת ובכך יביא לחסכון רב ולשיקום המצב הכלכלי של החייב ובכך ישפר את איכות חייו של החייב משמעותית.

ישנם גורמים רבים אותם צריך לקחת בחשבון, לרבות מצב משפחתי, גיל, אופן צבירת החובות, סוג הנושים, מצב הנכסים של החייב וכן השפעת הליך פשיטת הרגל על החייב כאשר עורך דין פשיטת רגל ידע לייעץ לחייב האם כדאי לו לבחור בדרך של פשיטת רגל ואם לאו ובאיזה אופן.

עורך דין פשיטת רגל יסייע בכל אספקט הרלוונטי לתהליך, החל מבדיקת הנתונים הראשונית, ייצוג מול בית המשפט, נושים וכונס הנכסים.
עורך דין פשיטת רגל ינחה את החייב לאורך כל התהליך תוך התייחסות לכל האלמנטים שאותם בוחן בית המשפט על מנת לממש את התוצאה הטובה ביותר עבור החייב ולהשיג עבורו את התוצאה הטובה ביותר.

אם אתם שוקלים פנייה להליכי פשיטת רגל, פנו אלינו ועו"ד פשיטת רגל יעמוד לרשותכם לבדיקת התאמתכם להליך וישמח להעניק את מיטב השירות של משרדינו מראשית הדרך ועד סיומה.