מאזני צדק על רקע בית המשפט פטיש עץ של שופט עורך דין קורא בחוק עמוד בטון - סמל ליציבות וצדק של בית המשפט
עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

תחום המקרקעין הינו תחום בעל השפעה עצומה על כלכלת העולם בכלל וישראל בפרט, אנו עדים לתקופה בה ישנה מגמה ברורה של עלייה בביקוש לרכישת נכסי נדל"ן בכלל ודירות מגורים בפרט, ניתן לראות יוזמות ממשלתיות להגדלת היצע הדירות הנמכרות הן על ידי תמריצים כגון הטבות במס על מכירת דירות, הקלות במתן היתרים לבנייה חדשה, עידוד קבלנים בסובסידיות שונות ועוד נתונים רבים המעידים על פריחתו של תחום זה.

עבור רובם המוחץ של רוכשי ומוכרי הדירות מדובר בהחלטה ובעסקה הכלכלית החשובה והמשמעותית ביותר במהלך החיים ועל כן, ישנה חשיבות עצומה בקבלת ליווי מקצועי של עורך דין מקרקעין בעל ידע וניסיון בתחום זה.

חשוב לדעת, כי מדובר על תחום בירוקרטי המצריך ליווי של עו"ד מקרקעין בעל הכרה של כל החוקים והתקנות הרלוונטיים, פרקטיקה בהתנהלות מול רשויות המס, לשכות המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, רשויות וגופים שונים.

הן על המוכר והן על הקונה של נכס מקרקעין מוטלות חובות שונות, ישנם שיקולים רבים אותם צריך להכיר ולקחת בחשבון טרם כניסה לעסקת מקרקעין כגון: מועד מכירה או רכישת דירה או נכס כלשהו, שיקולי מס, קבלת משכנתא ותנאי ריביות, היטלי השבחה, התחייבויות לצדדים שלישיים, בירוקרטיה ועוד.

כמו כן, לא אחת במהלך עסקת מקרקעין ישנו צורך בהתקשרות עם גורמים שונים כגון קבלנים, מתווכים, שמאיים, בנקים וכן בהליכים כגון רישומי טאבו, דיווחי מס ובקשת פטור מתשלום, רישום והסרת משכונות, בדיקת עיקולים והליכים משפטיים שונים. התנהלות מול גופים ממשלתיים כגון לשכות מקרקעין, מנהל מקרקעי, ישראל רשות המיסים, ועדות תכנון ובנייה ועוד.

הכוונת עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין עורך דין מקרקעין מהווה מהן דמות מכוונת, מייעצת, מדריכה, וממלאת אחר דרישות החוק והדין הן עבור הרוכש או המוכר הפרטי וכך גם עבור אותו משקיע אשר מעוניין לבצע רכישה או מכירה של נכס נדל"ן.

בעולם עם כל כך הרבה פרטים קטנים וניואנסים שונים, הטווח לטעויות הוא רחב במיוחד למי שמתעסק בעולם הנדל"ן, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על אנשים שאין זה מקצועם ואלה עלולים להיות חשופים לאובדן כלכלי רב וכן אי הבנת הנסיבות המשפטיות של הנכס ו/או כדאיות העסקה מבחינת שיקולים אחרים – אשר יכולים להפוך את העסקה ללא כדאית כלל.

חשוב מאוד שיהיה עורך דין מקרקעין מקצועי ומיומן שילווה אתכם לכל אורך התהליך ויגן על זכויותיכם. יתרה מכך, מהלכים רבים בביצוע עסקאות נדל"ן מותנים בנוכחותו של עו"ד מקרקעין, בחתימתו על מסמכים ובאישורו אחר קיום דרישות החוק.

עורך דין מקרקעין הינו למעשה זרוע ביצועית מלווה, כאשר בדרך כלל בכל עסקת מקרקעין נוכל לראות, כי הצדדים לעסקה פונים לעו"ד מקרקעין לצורך ליווי על ידי עורך דין מקרקעין למען שמירה על האינטרסים של הצדדים ועל מנת לעמוד בדרישות החוק.

בין אם מדובר על רכישה או מכירה של דירות למגורים, השכרה, נכסים מכונס נכסים, נכסים מסחריים, שטחים לבנייה והרשימה עוד ארוכה הרי שמדובר בעסקת מקרקעין בה ישנם פרמטרים רבים אותם צריך להכיר ולהביא בחשבון ועל כן לעו"ד מקרקעין יש תפקיד חשוב מאוד בהצלחתה של עסקת נדל"ן והשלמתה.

סוגיה נוספת בתחום המקרקעין היא תוכנית התמ"א 38. בנושא זה ניתן למצוא פרטים נוספים בעמוד הרלוונטי באתר של משרד עורכי הדין רז-כהן, פרשקר ושות'.
שאלות נפוצות לגבי תמ"א 38 - משרד עורכי הדין רז-כהן, פרשקר ושות'

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין מקרקעין, הינכם מוזמנים לפנות למשרדינו לקבלת מידע וייעוץ ונשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק את מיטב השירות עבורכם.